Конкурс Учитель року 2016

Оргкомітету І (районного) туру всеукраїнського Конкурсу «Учитель року-2016»
Стрілець Світлани Миколаївни
(ПІБ – повністю)
вчителя англійської мови
(посада, місце роботи)
Томашгородської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.№3


ЗАЯВА *
Прошу допустити мене до участі у першому (районному) турі всеукраїнського Конкурсу «Учитель року-2016» в номінації «Англійська мова»
                                                                                                                                                              (вказати номінацію)
З умовами Конкурсу ознайомле(на/ий) і погоджуюсь.







      25.11.2015 р.                                                                        Стрілець
                      (дата)                                                                                                                                                     (підпис)





















Інформаційна картка
учасника  першого (районного) туру
всеукраїнського Конкурсу «Учитель року - 2016»

1.     Прізвище, імя та по батькові
Стрілець Світлана Миколаївна

2.     Фото конкурсанта

1.     Місце роботи (найменування освітнього закладу відповідно до статуту)
         Томашгородська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3
          Рокитнівської районної ради Рівненської області
2.     Посада
         Вчитель англійської мови
3.     Педагогічний стаж роботи
         28 років
4.     Кваліфікаційна категорія
         Вища
5.     Звання
6.     Педагогічне кредо
         «Щоб бути гарним вчителем, потрібно любити те, що викладаєш і любити тих, кому викладаєш» (В.О.Ключевський)
7.     Інноваційні форми роботи та технології, що використовуєте
      Особистісно зорієнтоване навчання, інтерактивні технології,
      технологія розвивального навчання
8.     Власний особистісний і педагогічний портрет
9.     Посилання на блог http://allenglishlessons.blogspot.com






АНКЕТА
учасника Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2016

1. Прізвище, ім’я та по батькові     Стрілець Світлана Миколаївна
2. Дата і місце народження       28.11.1970, смт Рокитне Рокитнівського району Рівненської області

3. Повна домашня адреса з поштовим індексом, телефон, e-mail
34200, вул Пролетарська 3/13,  смт Рокитне Рокитнівського району Рівненської області, телефон 0666528365, svitlana_strilets@ukr.net  

4.   Паспортні дані (серія, №, ким, коли виданий, адреса реєстрації)   серія СР № 898304, виданий Рокитнівським РВ УМВС в Рівненській області  18.03. 2002

5. Ідентифікаційний код 2589918346

6. Які навчальні заклади закінчили, в якому році, спеціальність за дипломом      Київський державний педагогічний інститут іноземних мов, 1993 рік, вчитель англійської мови

7. Місце роботи (повна назва закладу, адреса), телефон, факс, e-mail
Томашгородська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3, вул.  Б.Хмельницького 12, смт Томашгород, Рокитнівського району Рівненської області tomash3@ukr.net  

8. Стаж роботи:
Загальний 28

9. У тому числі педагогічний 28

10. Кваліфікаційна категорія  вища

11. Звання   

12. Державні нагороди, відзнаки (рік нагородження)   

13. Класи, в яких викладаєте   2-9 класи

14. Педагогічне кредо: «Щоб бути гарним вчителем, потрібно любити те, що викладаєш і любити тих, кому викладаєш» (В.О.Ключевський)

15. Інноваційні форми роботи та технології, що використовуються:
Особистісно зорієнтоване навчання, інтерактивні технології, технологія розвивального навчання

16. Власний особистісний і педагогічний портрет (у формі короткої замітки обсягом до однієї сторінки)

        Навчання в школі… Іноді воно визиває захват і цікавість, іноді сльози і обурення. Щоб навчання стало цікавим, воно повинно відображати довколишній світ, відтворювати власні почуття дитини, відповідати її природньому розвитку. Тоді такі діти не будуть боятися школи і успішно розвиватимуть свої таланти.                 
         Отож, робота вчителя досить складна. Як садівник доглядає молоді саджанці, так і вчитель допомагає своїм учням тягнутися до світла знань, бо вірить, що вони виростуть мудрими і творчими, здатними утверджувати і примножувати добро. Виховання дитини-школяра робота відповідальна. І тут важливе все: посмішка, доброзичливий тон, мистецтво спілкування, почуття гумору.
           Я – вчитель, і своєю професією дуже пишаюся. Особливість цієї професії полягає не тільки в тому, що щодня й щогодини ми несемо учням знання. Ми – вчителі, і тому повинні відчувати, що наша робота, знання, майстерність, відповідальність необхідні людям, що кожен з нас потрібен тим, кому завтра
вступати в самостійне життя. Саме з усвідомлення цього й починається виконання кожним з нас свого професійного учительського обов’язку.           
           Моє головне педагогічне кредо: «Щоб бути гарним вчителем, потрібно любити те, що викладаєш і любити тих, кому викладаєш». Я не уявляю, як можна працювати в школі без любові до своєї професії, до дітей, до предмету, який викладаєш.
          Щодня я ходжу до школи. Вона не лише місце моєї роботи, вона – другий дім, в якому теж є свої радості, турботи й проблеми. На мою думку, бути вчителем – це покликання. Покликання - це не щоденна рутинна робота, це прагнення дати якомога більше, не вимагаючи нічого натомість. Бути вчителем в наш час - не завжди вдячна робота. І багато молоді залишають школу, і шукають «кращої» долі. Це дуже тернистий шлях, на якому зустрічається багато перешкод, труднощів.
          Робота вчителя надзвичайно цікава і різноманітна, адже щодня потрібно знайомити дітей із чимось новим і захоплюючим, отже, і для мене особисто кожний день приносить нові знання. Я навчаюсь разом зі своїми дітьми, дізнаюсь щось цікаве, вдосконалююсь. К.Ушинський писав: «Учитель живе доти, доки вчиться, щойно він перестає вчитись, у ньому помирає вчитель».
         Учитель – важлива людина в житті кожного. Він працює з найціннішим – особистістю. Тож вчитель не тільки вчить, він допомагає, скеровує, виховує, підказує, шукає... Така доля вчителя. Бути вчителем, значить не просто знати свій предмет, а бути обізнаним різних сферах життя, бути відкритою, небайдужою, люблячою людиною. Кожна дитина: це маленький світ і, правильно дібравши ключик, можна виховати особистість. А найбільшою нагородою для вчителя є досягнення його учнів, їх життя, і відчуття того, що ти зробив і свій внесок, вклав своє зернятко у виховання справжньої людини.
          На мою думку, бути вчителем – це справжнє випробування, справжнє мистецтво, оволодіти яким зможе лише обраний.
__________________________________________
17. Даю згоду на внесення інформації в базу даних і публікацію матеріалів у
періодичних та інших освітніх виданнях із можливим редагуванням

18. Підпис учасника ________________________________________
Дата  25.11.2015

























      Томашгородська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3
вул. Б. Хмельницького, 12, смт Томашгород, Рокитнівський район,
Рівненська область, 34246, тел. 0(3635) 26-2-24, e-mail: tomash3@ukr.net
Код ЄДРПОУ 25319056
                 
                     ВИСНОВОК ПРО ПЕДАГОГІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
УЧАСНИКА КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ –  2016»

                                                                                  Оргкомітет першого     
               (районного) туру  
                всеукраїнського Конкурсу
                «Учитель року - 2016»  
  
Томашгородська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3 представляє
Стрілець Світлану Миколаївну,
вчителя англійської мови Томашгородської ЗОШ І-ІІ ступенів №3,
на участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2016» у номінації «Англійська мова».
Стрілець Світлана Миколаївна – вчитель вищої категорії, працює в Томашгородській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №3 28 років. За час роботи зарекомендувала себе як  компетентний вчитель, який досконало володіє методикою викладання англійської мови, використовує сучасні досягнення методичної науки, нові педагогічні технології, забезпечує умови для досягнення учнями рівня  підготовки  відповідно до вимог Державних стандартів освіти.  
Світлана Миколаївна важливим чинником ефективного оволодіння іноземною мовою вважає наявність в учнів стійкого пізнавального інтересу. Вчитель  активно працює над науково-методичною проблемною темою «Використання інтерактивних технологій для розвитку пізнавального інтересу на уроках англійської мови», оскільки переконана, що  саме інтерактивні методи і прийоми активізують пізнавальну діяльність школярів.  Вчитель надає перевагу інтерактивним технологіям ситуативного моделювання та кооперативного навчання, застосовує  нестандартні форми проведення уроків(урок-рольова гра, урок-подорож, урок-репортаж, прес-конференція).
Світлана Миколаївна використовує на уроках комунікативно спрямовані завдання, які забезпечують оволодіння мовою як засобом спілкування, а також   мовні вправи, що ознайомлюють  з мовною системою і формують на її основі базові лексичні, граматичні, орфоепічні  уміння і навички. Широко практикує завдання, які вимагають самостійності, вміння застосовувати  матеріал відповідно до  мовленнєвої ситуації. Вдало використовує ситуативні і тематичні малюнки та картини, мультимедійні презентації. На кожному своєму уроці здійснює диференційований та особистісно зорієнтований підходи.  Під час навчання та в позакласній діяльності вчитель сприяє пізнанню та усвідомленню учнями особливостей життєвого досвіду народу, мова якого вивчається, важливості оволодіння іноземною мовою, сприяє  засвоєнню загальнолюдських цінностей.
Навчально-виховний   процес Світлана Миколаївна будує так, щоб  він  був ефективним, оптимальним за структурою, цікавим, стимулював розкриття творчого потенціалу школярів, формував стійку мотивацію до вивчення англійської мови. 
Світлана Миколаївна приділяє багато уваги роботі з обдарованими учнями, намагається побачити в кожному таланти, здібності,  розвинути їх; залучає дітей до участі в предметному тижні, в інших позакласних заходах з англійської мови. Її учні постійно беруть участь у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з англійської мови, з  2010 року є активними учасниками  Всеукраїнського конкурсу «Гринвіч», неодноразово отримували срібні та бронзові сертифікати.
Стрілець Світлана Миколаївна бере активну участь у методичній роботі школи та  району. В 2010 році проводила урок для методичного об’єднання вчителів англійської мови району, також проводила урок для районного семінару директорів, який відбувся на базі школи.  Вона є членом журі ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови.
Світлана Миколаївна  постійно працює над підвищенням свого фахового   рівня, велику увагу приділяє самоосвіті, ділиться досвідом своєї роботи з колегами. Вона видала методичний посібник «Сучасний урок англійської мови», який отримав диплом ІІ ступеня  в районному етапі  конкурсу-ярмарку педагогічної творчості, методичну розробку «Використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови як засіб підвищення ефективності навчання», який отримав диплом ІІІ ступеня у цьому ж конкурсі в 2013 році. У 2015 року у фаховому періодичному виданні «Основа» (журнал «Англійська мова та література») були опубліковані розробки її уроків: «Об’єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії»(7 клас), «Віртуальна екскурсія до Лондона, Києва, Вашингтону»(9 клас).
Світлана Миколаївна відзначається загальною культурою, високими моральними якостями, користується повагою адміністрації, батьків,  колег та учнів. Вона вимоглива до себе та інших, відповідальна, щира, тактовна.




Директор школи                                                                                       І. Корінь







ФОТОГРАФІЇ ВЧИТЕЛЯ


Вчитель англійської мови
С.М.Стрілець


Урок англійської мови у 9 класі «Мас Медіа»


Головне на уроці –навчити дітей самостійно здобувати знання


        Кабінет англійської мови –творча лабораторія вчителя іноземної мови


     Позакласна робота з англійської мови сприяє формуванню духовної культури учнів

Опис власного педагогічного досвіду
Стрілець Світлани Миколаївни

Використання інтерактивних технологій
для розвитку пізнавального інтересу на уроках англійської мови

          Вчителем англійської мови у Томашгородській ЗОШ І-ІІ ст. №3 працюю з 1997 року. У 1993 році закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов, отримала диплом за спеціальністю «Вчитель англійської мови».
Робота вчителя іноземної мови надзвичайно цікава і різноманітна, адже щодня потрібно познайомити дітей із чимось новим, зробити їм якийсь сюрприз, отже, і для мене особисто кожний день приносить нові знання. Я вдосконалююсь разом зі своїми дітьми. Пошук ефективних шляхів навчан­ня, розвиток пізнавальних інтересів і виховання у кожного школяра сві­домого ставлення до оволодіння знаннями з англійської мови залишаються сьогодні дуже актуаль­ними.
В сучасних умовах учні по­винні зрозуміти, що знати іноземну мову — це необхідно, корисно та перспективно. На мою думку, успіх у вивченні іноземної мови ба­гато в чому залежить від першого уроку іноземної мови в житті дити­ни і початкового етапу навчання взагалі. Для дітей молодшого та се­реднього віку характерною є постійна жага до нового, цікавого, загадкового. Вони швидко втомлю­ються, якщо їм нецікаво, якщо урок ведеться неемоційно. Тому, ідучи на кожний урок, вчитель приділяє особливу увагу підготовці до спілкування зі своїми учнями, емоційному на­строю.
Основне призначення іноземної мови як предметної галузі шкільного навчання - сприяти в оволодінні учнями уміннями і навичками спілкування в усній і писемній формах відповідно до мотивів, цілей і соціальних норм мовленнєвої поведінки у типових сферах і ситуаціях. Саме школа є тим навчальним закладом, де формуються базові механізми іншомовного спілкування, котрі у майбутньому випускники зможуть розвивати і удосконалювати відповідне до власних потреб.
Головна мета навчання іноземної мови у загальноосвітніх закладах полягає у формуванні в учнів пізнавального інтересу як найціннішого мотиву навчальної діяльності школярів, а також  комунікативної компетенції, базою для якої є комунікативні уміння, сформовані на основі мовних знань і навичок.
З 2014-2015 р. я  працюю над науково-методичною проблемною темою «Використання інтерактивних технологій для розвитку пізнавального інтересу на уроках англійської мови». Виховання у школярів активного ставлення до життєдіяльності інших людей, суспільного життя, збагачення його пізнавальної діяльності, розвиток інтересу до присвоєння різнобічних знань набуває особливого значення для суспільства.
           На своїх уроках широко використовую інтерактивні методи навчання ,які сприяють розвитку пізнавальних здібностей учнів. Систематично впроваджую моделювання життєвих ситуацій, рольових ігор, намагаюся зробити процес навчання цікавим та раціональним.
           Пізнавальний інтерес – найважливіша частина загального феномену інтересу. Його предметом є найістотніша властивість людини: пізнавати навколишній світ не лише з метою біологічного та соціального орієнтування в дійсності, але й у найважливішому ставленні людини до світу – у прагненні проникати в його багатогранність, відбивати у свідомості сутнісні сторони, причинно-наслідкові зв’язки, закономірності, суперечність. Пізнавальний інтерес виступає як найцінніший мотив навчальної діяльності школярів, і це найсуттєвіший його прояв.             
Пізнавальний інтерес раніше за інші мотиви усвідомлюється школярем, порівняно з іншими мотивами більш точно відбиває мотивацію навчання, чітко розуміється. Є більш доступним для спостереження вчителем.
              Інтерактивне навчання – це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, що має конкретну мету – створити комфортні умови навчання, завдяки яким кожен учень відчує свою успішність та інтерес до предмета. Інтерактивні технології навчання – це така організація процесу навчання, за якої неможлива неучасть школяра в колективному взаємодоповнюючому процесі пізнання.
              Залежно від мети уроку і форм організації навчальної діяльності учнів у роботах О.І. Пометун інтерактивні технології поділяються на такі типи:
1) інтерактивні технології кооперативного навчання;
2) інтерактивні технології колективно-групового навчання;
3) інтерактивні технології ситуативного моделювання;
4) інтерактивні технології ведення дискусії.
              З метою підвищення рівня навчання та виховання учнів я регулярно  аналізую свою педагогічну діяльність, виділяю її сильні та слабкі сторони, постійно шукаю засоби підвищення рівня знань. Разом з традиційними формами використовую також інноваційні методи з метою розвитку пізнавальної діяльності учнів. Підбираючи теоретичний матеріал  враховую мету уроку, індивідуальні   та психологічні особливості учнів.      
               Невід’ємною частиною моїх уроків  стали такі інтерактивні технології: «Карусель», «Акваріум», «Мікрофон», «Мозковий штурм», «Рольові ігри», «Обери позицію», а також організовую парну та групову роботу на уроках як засвоєння знань, умінь і навичок. Особливо ефективними є уроки-ігри, уроки-вікторини, уроки-семінари, прес-конференції. Такі заняття допомагають учнями не лише вивчити тему, а й набути теоретичних знань до життєвих ситуацій. Інноваційні методи навчання іноземних мов  спрямовані на розвиток і самовдосконалення особистості, на розкриття її резервних можливостей і творчого потенціалу, створюють передумови для ефективного поліпшення навчального процесу .                                   
Використовую різноманітні форми, прийоми та методи роботи. Створюю умови для пізнавальної діяльності учнів, що є метою особистісно зорієнтованого навчання.
         Навчити учнів іншомовному спілкуванню завдання важке. Адже природну мову стимулює не необхідність, а потреба у реальному спілкування. Тому навчання групової взаємодії на уроці англійської мови є не тільки методом навчання усного мовлення.
          На уроках іноземної мови  використовую прийоми ситуативного моделювання та опрацювання дискусійних питань, технології колективно – групового та кооперативного навчання. Звичайно, що для забезпечення практичного володіння предметом намагаюся використовувати такі, важливі, компоненти як:
        - запам’ятання учнями певної кількості матеріалу, що подається в системі;
        - розвиток навичок оперування мовним матеріалом;
        - розвиток комунікативних вмінь.
На своїх уроках  я намагаюсь створити мікроклімат взаєморозуміння. Постійно працюю над самовдосконаленням, підвищую свою майстерність.        
           Використовую різні форми засобів діяльності:
-         створення атмосфери зацікавленості кожного учня в роботі класу;
-         стимулювання учнів до висловлювання, до виконання різних завдань;
-         використання дидактичного матеріалу на уроці;
-         створення педагогічних ситуацій спілкування на уроці (виявити ініціативу, самостійність).
              Кожен урок англійської мови за структурою розподіляю на наступні етапи:
         1) Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення. Цей етап допомагає настроїти учнів на сприйняття іноземної мови, і складається, в основному, з вітання, короткої передмови, оголошення теми та мети уроку.
          2) Основна частина. Використовую різноманітні вправи, ігри, цікаві завдання. покликані пробудити в учнів інтереси до вивчення іноземної мови та розвивати в них навички спілкування. Користуючись сучасними вимогами звертаю більшу увагу на комунікативну спрямованість у вивченні іноземної мови.
           3) Заключний етап. Виставляю та аргументую оцінки. Пояснюю домашнє завдання, підбиваю підсумки уроку.
             Працюючи над проблемою «Використання інтерактивних технологій для розвитку пізнавального інтересу на уроках англійської мови», я зробила для себе висновок, що урок буде ефективним тоді, коли він буде цікавим як для вчителя, так і для учнів. Він повинен мати комунікативну спрямованість, кожен учень повинен відчувати себе безпосередньо учасником творчого процесу. Для того, щоб підтримати інтерес дитини до уроків англійської мови, необхідно також залучати дітей до активної ігрової діяльності, в якій вони були б не споглядачами, творцями своєї думки. Введення ігор у навчальний процес викликає інтерес до навчання. Використання гри дозволяє зберігати ентузіазм і працездатність учнів протягом уроку. Гра повинна мати комунікативну спрямованість, допомогти учням засвоїти навчальний матеріал, і формувати необхідні навички та вміння.
          Найкращим стимулом для усного мовлення крім гри є також уточнення. Це найкращий спосіб привертання уваги учнів. Також використовую на уроках різні прийоми, форми і методи іншомовної мовленнєвої діяльності учнів: навчальні ситуації, мовні і фонетичні зарядки, ігри , бесіди диспути, групову і парну роботу.
          Моя мета – щоб учні стали ефективними користувачами мови і вміли її використовувати у реальних життєвих ситуаціях. Цього я домагаюсь на відкритих показових уроках, а також під час проведення  Тижня іноземної мови у школі.
ХХІ століття – це час переходу до високотехнологічного інформаційного суспільства, в якому якість людського потенціалу, рівень освіченості й культури всього населення набувають вирішального значення. Адже, зараз для розвитку інтересу учнів до навчання на занятті недостатньо лише особистісних якостей викладача. Тому бажано звернути увагу на використання новітніх інформаційних технологій на заняттях з іноземної мови. Чим ширше застосовуються комп’ютери у процесі вивчення різних предметів (у тому числі й іноземної мови) та чим раніше учні починають працювати з комп’ютером, тим ефективніші результати навчання.
Велика роль приділяю використанню Інтернету для занять на уроках англійської мови. Оскільки дуже важко зорієнтуватися у величезному об’ємі інформації, користуюсь загальновідомими сайтами, в яких знаходжу корисну інформацію та додаткові відомості для уроків англійської мови. Сайти можна розділити на інформаційні та власне навчальні. Інформаційні сайти використовую для добору цікавих текстових документів, творчих завдань. Спеціальні навчальні сайти містять різні види робіт, вони розроблені з урахуванням рівня знань учнів. Робота саме з такими сайтами є цікавою і корисною у вивченні мови. Крім того, є група вузькоспеціальних навчальних сайтів, призначених для навчання чотирьох видів мовленнєвої діяльності (читання, письма, говоріння та аудіювання), вивчення фонетики, граматики, лексики тощо.
Багато уваги приділяю роботі з відстаючими учнями, особливо на першому етапі навчання англійській мові – у першому та другому класі. Додатково працюю і з обдарованими учнями, залучаю їх до занять у гуртку «Знавців англійської мови». Звичайно, ми працюємо в умовах малокомплектної школи, і при низькій наповнюваності класів (3 – 8) учнів важко знайти дуже талановиту дитину, але при великому бажанні і клопіткій роботі можна досягти непоганих результатів.
         У своїй практичній роботі найчастіше використовую презентації, створені за допомогою програми Power Point. При цьому, використовую різні типи презентацій:
 1) комп’ютерні діафільми з використанням елементів анімації;
 2) презентації для повторювально – узагальнюючих занять;
 3) класичні комп’ютерні презентації.
         З 2010 року учні школи беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Гринвіч». Учні неодноразово отримували срібні та бронзові сертифікати. У 2014-2015 н.р. Шерстюк Ольга, учениця 8 класу посіла 6 місце в районному етапі олімпіади з англійської мови.
          Щороку, у лютому місяці проводжу Тиждень англійської мови, на якому готую виховні заходи, широко використовуючи інноваційні технології. Постійно працюю над вдосконаленням матеріальної бази кабінету англійської мови та його естетичним оформленням.
          Аналізуючи результати за два роки роботи над проблемою, впевнилась, що вибір її був правильний, усвідомила її значущість та почала працювати в цьому напрямку і отримувати свої перші досягнення.    
          У ІІ семестрі 2015 року у фаховому періодичному виданні «Основа» (журнал «Англійська мова та література») були опубліковані мої конспекти уроків: урок англійської мови у 7 класі «Об’єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії» та урок англійської мови у 9 класі «Віртуальна екскурсія до Лондона, Києва, Вашингтона». Протягом навчального року я є постійним слухачем вебінарів, створених консалтинговим центром "Перспектива".
            На уроках англійської мови користуюсь збірником типів уроків, окремих методів і форм їх проведення за алфавітом, який систематизувала і упорядкувала у своєму методичному посібнику «Сучасний урок англійської мови», схвалений до друку методичною радою школи. Посібник зайняв ІІ призове місць на виставці-ярмарці педагогічної творчості в районі, і отримав сертифікат учасника V обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості у номінації «Англійська мова» у 2008 році.
         У 2013 році систематизувала та упорядкувала навчальний посібник: «Використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови як засіб підвищення ефективності навчання та для розвитку пізнавального інтересу учнів». Посібник зайняв ІІІ призове місце на виставці-ярмарці педагогічної творчості в районі, сертифікат учасника ХІ обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості у номінації «Англійська мова».                       
          У 2001 році отримала сертифікат “Teacher Development” на міжнародній конференції Британської Ради, яка відбулась при Рівненському обласному інституті післядипломної освіти. У 2003 році провела урок КВК у 7 класі Ukraine Is Our Motherlandна районному семінарі директорів шкіл, що проходив на базі нашої школи.
        16 березня 2010 року на базі нашої школи відбулося методичне об’єднання вчителів англійської мови на тему «Використання інтерактивних технологій для розвитку пізнавальних інтересів на уроках англійської мови», на якому підготувала та провела  урок англійської мови у 9 класі «Virtual excursion to London, Kyiv, Washington» (з використанням мультимедійних технологій).
           Беру активну участь у методичній роботі, є членом методичної ради, а також  її секретарем. Часто виступаю з доповідями, рефератами, ділюсь з колегами досвідом роботи. Завжди цікаво та змістовно проводжу предметні тижні з англійської мови. Постійно працює над вдосконаленням матеріальної бази кабінету англійської мови та його естетичним оформленням.
            Слова В.О.Ключевського: «Щоб бути гарним вчителем, потрібно любити те, що викладаєш і любити тих, кому викладаєш», – є моїм головним педагогічним кредо. Завдяки  цьому мої уроки є ефективними та цікавими для мо­їх учнів, а слова великого педагога К. Ушинського «Дитина потребує і діяльності безупинно, але втомлюється не діяльністю, а її одноманітністю» допомагають мені досягти  поставленої мною мети.
            Кожен вчитель в процесі роботи визначає для себе ряд правил, яких він притримується в своїй педагогічній праці. Ось деякі з моїх правил:
      - залишаю поганий настрій за порогом класу, намагаючись бути на уроці в     хорошому настрої;
      - звертаюсь до дітей по імені, це підкреслює особистий характер спілкування;
      - намагаюсь не давати дітям готових розв’язків, висновків, правил;
      - створюю умови для пошуку і радості відкриття;
      - не забуваю похвалити учнів;
      - стараюсь часто посміхатись на уроці, тому що посмішка – це знак дружелюбності, готовності до спілкування, відкритості.
       Якщо вчитель не байдужий до своїх учнів, щедро готовий поділитися з ними своїми знаннями, якщо урок для нього -  не просто вивчення матеріалу, то він буде вдумливо, творчо шукати все, що оживить урок, зробить його захоплюючим, цікавим і пізнавальним для дітей.

































Матеріали з досвіду роботи учасника
(розробки уроків, позакласних заходів)

Урок англійської мови у 7 класі



Тема. Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії.
Підтема. Лондон столиця Великобританії, нові ЛО.
Мета:
       навчальна ввести та активізувати у мовленні учнів лексичні одиниці теми «Лондон — столиця Великобританії»; вчити співставляти інформацію, удосконалювати  навички усного мовлення, лексичні вміння    
практикувати учнів у читанні тексту з метою отримання загального уявлення (skimming) та максимально повного й точного розуміння всієї інформації, що міститься в тексті (scanning); підготувати учнів до самостійного висловлювання про Лондон на основі змісту прочитаного тексту;
       освітня – поглибити знання учнів з різноманіття визначних місць у Лондоні;
       розвиваючарозвивати пізнавальний інтерес учнів, пам;ять, уяву, мовну здогадку, вміння працювати у групах;
       виховна – виховувати ціннісне ставлення до культури Англії.

Обладнання:  підручник, карта Великобританії, карта Лондона, картинки з видами Лондона, тематичні малюнки, ілюстрації, "Match the Pairs"(H01), "Which sentences do not fit to the text", (H02), (H03), картки для індивідуального завдання.
Тип уроку: комбінований
Форми, методи, прийоми: робота в парах, групах, бесіда, пояснення.
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Aim 1. Повідомлення теми та мети уроку
Т: Today we are going to talk about London, the capital of Great Britain,  to speak places of interest  in London.  By the end of the lesson you should be able:
      to speak about  London;
to recognize, understand new words and word combinations in the text and use them when speaking out;
to identify main ideas and details from the text for reading;
to participate in common conversational exchanges about the topic of today's lesson.

Warm-up 2. Уведення в іншомовну атмосферу.
1)    Робота над римуванням для підвищення особистісної самооцінки учнів.
“Chant to build up your self-esteem”.
а) Фонетичне відпрацювання римування.
Im a pupil.
I’m a good  pupil.
I’m a clever pupil.
I’m a talented pupil.
I’m a fantastic pupil.
I’m the most enthusiastic pupil.
I’m trying to be the best pupil in the world.

б) Бесіда з учнями за змістом римування.
Do you like to go to school?
What kind of pupil are you?
Do you feel good at school?
How many lessons do you have every day?
Do you have a lot of homework every day?
Do you get tired after lessons?
In what way do you try to be a good pupil?

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Vocabulary 1. Повторення раніше вивчених ЛО теми "Town Features".
                         Review.
1) Competition. Практикування учнів у вживанні вивчених ЛО.
Т: Make up as many sentences as you can to describe a modern town or city.
Presenting 2. Уведення та первинна активізація нових ЛО теми         "London is the capital of Vocabulary Great Britain".
1)    Practising pronunciation.
Read the words, word-combinations and sentences together with the translation.
2) Translating the sentences. Переклад речень.
3) Індивідуальна робота.
1) Big Ben                                                     a) Тауерський міст
2)  Downing Street 10                                   в) Даунінг стріт, 10
3) Tower Bridge                                            с) Біг Бен
4) Westminster Abbey                                   d) Букінгемський палац
5) Madam Tussuad’s museum                       е) Вестмінстерське Абатство
6) St. Paul’s Cathedral                                   f) Лондонський Тауер
7) the Tower of London                                 g) Собор Святого Павла
8) Buckingham Palace                                    h) музей мадам Тюссо
4) Matching. Знайти пару. (H01):

Match the words, word-combinations with their translation.
1. a tomb
а) Вестмінстерське абатство
2. great statesman
b) промисловий район
3.Westminster Abbey
c) місце поховання
4. an industrial district
d) адміністративний центр
5. business centre
е) державний діяч
6. banks and offices
f) банки та офіси
7. administrative centre
g) діловий центр
 Key: 1с; 2е; За; 4b; 5g; 6f; 7d.


5) Match the places of interest at the pictures with their names; find these places on the map of London. Please use these phrases:
I want to tell you about...
I would like to tell you about...
I would like to pay your attention at this photo...
Look at this picture... (один учень називає визначне місце і показує його на карті, а інший - розповідає про місце і показує його картинку).
(H02):

1)       St. Paul's Cathedral is a masterpiece of the famous architect Sir Christopher Wren. It took him 35 years to construct this beautiful building. You can see the huge dome with the golden bell and cross on the top. It is full of monuments. There is the Whispering Gallery there, which runs round the dome. People say that if someone whispers close to the wall on one side, a person with his ear close to the wall on the other side can hear what is said 

2)    Big Ben is a huge clock on the Clock Tower of the House of Parliament. The Clock is 313 ft high and 41ft square.



2)    Under the decree of the King of England, it was designed to be not only a great abbey and a place of worship, but also a place for the coronation and burials of monarch. Westminster Abby also famous for its Poets Comer.


2)    The Tower of London is one of the most ancient buildings of London. It is situated in the city. It was founded in the 11th century by William the Conqueror. At the centre of this building there is the "White Tower" (1078). It was been a palace, a zoo, a prison, a royal treasury. There are always black ravens in it. People keep them and look after them very well as they believe that London will be rich as long as ravens live there.

2)    Buckingham Palace is a Royal residence. It was built in 1703 by the Duke of Buckingham. There are nearly 600 rooms in the palace and three miles of red carpet. It is like a small town with a police station, two post offices, a hospital, a bar, two sport clubs, a disco, a cinema, a swimming pool.

Reading 3. Пред'явлення тексту для читання "London".
1) Pre-Reading Activities. Етап підготовки до читання тексту.
а) Problem solving.
Т: What do you think?
Why do people often collect post-cards with places of interest pictured on them?
Why are they interested in the history of cities, towns and villages?
Do you want to know more about different cities and towns in our country and abroad?
б) Read and pronounce correctly.
Greenwich meridian
Thames residence
Buckingham Palace ceremony
Westminster differ (from)
Westminster Abbey Piccadilly Circus

2) While-Reading Activities. Етап читання тексту та виконання вправ під час читання.
a) Skimming. Переглядове читання тексту з метою отримання загального уявлення про його зміст.
T: What do you want to know about London?
Write five questions and then try to find out the answers while looking through the text.
б) Scanning. Читання тексту з метою максимально повного та точного розуміння всієї інформації, що міститься в ньому та критичного її осмислення.
Т: Read the text again, then do the following activity.
(H03): Which sentences do not fit to the text about London?
1. London is one the word's biggest cities.
2. London is a great industrial and cultural centre with the population of more than ten million people.
3. Buckingham Palace is known as "queen's house".
4. London consists of three main districts.
5. The City is the business centre of London.
6. Opposite the houses of Parliament is the Stock Exchange.
Key: 2, 4, 6.
T: Find out in the text the sentences or parts of them which correspond to the following Ukrainian ones.
3) Post-Reading Activities. Контроль розуміння тексту та виконання післятекстових комунікативних вправ.
а) Т: Read the questions in English and answer them.
б) Tell which 4 facts from the text about London impressed you most of all. The following expressions will help you to tell about it.
It was interesting for me to know...
I hardly believed that, but...
It should be mentioned here about...
Without doubt the information about…, was of great importance for me.

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.
Скласти розповідь про Лондон – столицю Великобританії.

Summarizing 2. Підбиття підсумків уроку.
T: What have we done today?
Which fact from the text about London impressed you most of all?
What was the topic of our lesson?
What places of interest do you know?
 Was it interesting for you to talk about London's sights?
          I'm pleased with your work at the lesson. Your marks are We have some minutes and I propose you to enjoy through the English poetry.

Oh, London Towns fine town,
And London sights are rare
And London ale is right ale,
And brisk the London air.
Oh, London girls are brave girls
In silk and cloth of gold.
And London shops are rare shops
Where gallant things are sold.
John Mansfield
You are the best! See you!



Урок англійської мови у 9 класі

Тема.  Virtual Excursion to London, Kyiv, Washington
Цілі:
       навчальна:   узагальнити вивчений матеріал з тем «США», «Україна», «Великобританія»; практикувати учнів у висловлюваннях про країни та їх столиці, символи країн, розташування, традиції, людей; надати учням додаткову інформацію про країни;
       розвивальна: розвивати короткочасну пам’ять, мовну здогадку; розвивати навички сприймання іноземної мови на слух; розвивати творче ставлення та пізнавальний інтерес до вивчення англійської мови; розширити знання учнів про англійську, українську та американську культури, традиції, народи;
      виховна: виховувати патріотичні почуття, почуття гордості за власну країну та повагу до інших країн світу; любов до вивчення англійської мови; пізнавальний інтерес до вивчення англійської мови, виховувати колективізм, здатність працювати у групах, парах, трійках; виховувати інтерес до історії та культурних пам’яток країн і шанобливе ставлення до країн, мова яких вивчається; виховувати ціннісне ставлення до країни та держави.
Обладнання: карта світу, картки “Key-facts”, роздавальний матеріал, ілюстративний матеріал – визначні місця Лондона, Києва, Вашингтона, зображення англійської, української та американської символік, назви зупинок-подорожей у приказках, кросворд,  комп’ютер, мультимедійний проектор, маркери, бейджики, «Дерево Знань», цитати визначних людей.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
       Форми, методи, прийоми: робота в парах, групах, «ротаційні трійки», мікрофон, дискусія, «нескінченний ланцюжок», «навчаючи - учусь»; словесний (бесіда, розповідь, пояснення), наочний (демонстрація, презентація).
       Міжпредметні зв’язки: географія, музика, історія.
       Девіз уроку: ”East or West Home is Best”
       Назва уроку:  “Knowledge is Power”

Хід уроку
І.   Вступна частина.
        Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

1. Привітання. (Greeting)
Good morning, children.
Good morning, teacher.
I am happy today! You see, I’m in a good mood. Can you guess why?

      2. Уведення в іншомовну атмосферу. (Warm up).
                                                            
-  I think you are in a good mood because:
a)  it’s sprіng now and you like spring very much;
b)  you have no headache and feel well;
c)  you like English lesson very much;
d)  the weather is fine today;
e)  it’s pleasant to meet us.
- You are quite right. I am in a good mood, because it is spring now, the weather is fine, I feel nice and I like English lesson and it’s pleasant for me to meet you.
And what about you? How are you?
a) - I’m well;
b) - I’m good;
c) - I’m O’K;
d) - So-so;
e)  - Im beautiful.

3. Повідомлення теми та мети уроку. (Aim).
Today is an unussual lesson. We’ll speak about some interesting facts about these countries, sights, big American cities, famous people, the national symbols of Ukraine and English –speaking countries.
Everyone knows that to study a language one should study the culture of the country where this language is spoken. Аll the pupils of Ukrainian schools do not have opportunities to go to England or to the USA or even to our native capital.
       Of course every teacher can tell many interesting about these countries but it better to see than to hear. That’s why I organized virtual excursions to English- speaking countries and to Ukraine. These slides I presented with the help of computer.
Pupils, what are your waiting of our lesson?
a) Be free.
b) Help each other.
c) Please, be in time.
d) When I speak please keep silent when you speak. I shall also keep silent.
e) Be active.
f) Demonstrate your knowledge.
g) Be the best.
h) Find out as much as possible about London, Kyiv, Washington.
(Pupils are hanging up your waiting on the Tree of Knowledge).
4. Робота в групах. (Working in groups).
T. Now I propose you to be divided into three groups. Each group will be present the definite country. Please, fasten the badges with the names of your country: ”Great Britain”, “Ukraine”, “USA”.

II. Oсновна частина уроку.
1.Організація класу для проведення екскурсії.
T. Pupils, look at the blackboard! It’s the route of our excursion. We have 6 interesting stops. Are you ready? Let’s go.
2. Проведення екскурсії.
 a) Перегляд відеосюжетів. (Watching video).
T. Our first stop is “It’s better to see than better to hear”.
Let’s watch the short slides about Great Britain – London, Ukraine – Kyiv, USA – Washington and be ready to retell these watching and add your.
(Children are watching three short slides).
T. The second stop is “So many countries so many customs”.
 Let’s listen the English, Ukrainian and American Anthem. You’ll sing in with choir.
b) Робота в групах. (Working in groups).
T. Our next stop is “That place is the best of all where we haven’t at all”.
(Children are telling about the countries to the watching the slides).
Узагальнення, виступи членів груп (summarizing).


1) The first group is telling about London.
- London is the capital of England. It is a very big and old city. London is more than 2000 years old. It stands of the river Thames. The Thames is a very big river. London is a beautiful city. There are many green parks and large gardens in it. There are many big, old and modern buildings, large shops, cinemas, hospitals, museums, monuments and palaces in the capital of England.
Buckingham Palace is one of the most popular landmarks in London. It is the home of the British Royal family. The 600 rooms palace is surrounded by a 40 acre garden. Trafalgar Square was built in honour of Admiral Lord Nelson after his victory in 1805 at the Battle of Trafalgar. Lord Nelson died in this famous battle against Napoleon.
       -  The Palace of Westminster, known also as the Houses of Parliament, is where the two Houses of the Parliament of the United Kingdom (the House of Lords and the House of Commons) conduct their sittings. It is the place where laws governing British life are debated and passed.
Big Ben is one of the most famous landmarks in the world. The clock tower is situated on the banks of the river Thames and is part of the Palace of Westminster. Westminster Abbey is one of the oldest buildings in London and one of the important religious centres in the country. Many kings and Queens and famous people are buried or commemorated there.
The first St Paul’s Cathedral was built in 604 B. C. but burnt down in 675. The rebuilt cathedral was again burnt down in the Great Fire of London in 1666.
       - The British Museum was founded in 1753. It has many departments covering a vast variety of subjects. One is the most interesting sections is the National Library. It has more than six million books.
Tower Bridge is the word’s most famous bridge for over 100 years. Journey back through time as you step into the heart of the Tower Bridge, where exciting animatronics and interactive displays bring to life more than 100 years of the bridge’s amassing history.
The National Gallery stands on the north side of Trafalgar Square. It was founded in 1824; it has the national collection of Western European painting over 2,000 pictures from 1200 to 1900.
2) The second group is telling about Kyiv.
- Kyiv is the capital of Ancient Rus, is now the capital of Ukraine. The city is situated on the picturesque banks of the Dnipro River. It is one of the most beautiful cities in Europe. There are many places of historical interest in it. Among them we can call the Kyiv-Pecherska Lavra, the Golden Gates, the St Sophia’s Cathedral, the monuments to Prince Volodymyr and others. The population of Kyiv is about three million. Kyiv is the large political, industrial, scientific and cuitural centre.
There are many famous enterprises in Kyiv. Their production is known all over the world. At the present time the famous National Opera, the Ivan Franko Ukrainian Drama Theatre, the Lesia Ukrainka Russian Drama Theatre are greatly appreciated by Kyiv audience and guests from other towns and countries.
       - There are many monuments in the capital. The monument to Shevchenko, which is situated in the park opposite the building of the University, the monument to Prince Volodymyr, the monument to Bohdan Khmelnytsky and many others decorate our city. There are some fine bridges over the Dnipro is Kyiv. One of them is the Paton Bridge.
       There are many museums in Kyiv: the Historical Museum, the T.H. Shevchenko Museum, the Museum of Ukrainian Art, the Museum of Eastern and Western Art and many others. Kyiv theatres are known not only in the country. Khreschatyk is a very broad street with unique buildings that form the outstanding architectural ensemble.
3) The third group is telling about USA. The territory of the USA is almost 9.400.000.sq.km. It is washed by the Atlantic Ocean in the east, the Arctic Ocean in the north, the Pacific in the west. The population is 252 mln. people. The national flag of the USA called Stars and Stripes. The Statue is the symbol of American democracy.
        - The beautiful city of Washington D.C. is the capital of the United States and the centre of its government. Washington is the residence of the President and the Congress of the USA. The White House is the President’s residence, the Capitol – the seat of the American Congress. Pentagon is the residence of the US Military department.
- Washington’s museums and art galleries are among the finest in the world. On July 4, the Americans celebrate their national holiday, Independence Day. It was declared in 1776.

 c) Перевірка рівня розуміння переглянутого. (Post-watching activity).

T. Our fourth stop is “Live and learn”. Please, go to the blackboard and and fill the key-facts. (The children are filling up the cards).

d) Перегляд відеосюжетів. (Watching video).

T. Our next stop is “Your home is nice, brother, but I have to go to another”. Children, please, let’s watch a short slide about Ukraine. I’m sure, that our Motherland is the best!
3. Розгадування кросворда. (Wordsearch).
Pupils, here is a wordrsearch. Find 15 names of cities of the Great Britain, Ukraine, USA as quick as you can. They are written in different directions. (The children are guessing the crossword).
4. Релаксація. (Relaxation).
T. Our last stop is “ Life is short, art is long”. Tell me, please, what is the most popular song in Great Britain?
- I think, that is a song “My heart will go on”.
- You are right.
(Звучить пісня у виконанні учениці 9 класу).
What is the most popular song in the USA?
- I believe, that “Yesterday” is the most popular song of XX century in America.
-  You are right.
(Звучить пісня “Yesterday” у виконанні вчителя і учениці).



-  What is your favourite Ukrainian song?
-  As for me, my favourite Ukrainian song is…
(Діти по черзі називають свої улюблені українські народні пісні.

Звучить українська пісня “Рідний край” у виконанні всіх учнів класу).
ІІІ. Заключна частина.
1. Домашнє завдання. (Homework.)
Your task for the next lesson is to write a composition about your favourite Ukrainian town.
2. Підсумок уроку. (Summarizing).
Thank you for your answers. Your marks today are good. Thank you very much. Good-bye.



















Урок англійської мови у 9 класі
Тема. Mass Media

      Мета:
       -  створити умови для формування предметних компетенцій та базових  компетентностей; повторити та закріпити вивчені ЛО до теми, формувати загально-навчальні вміння: самостійно працювати з навчальним матеріалом, взаємодіяти в групах; розширити світогляд учнів знаннями про пресу в англомовних країнах, вдосконалювати навички читання і усного мовлення з опорою на лексико-граматичні структури; практикувати у парній та груповій роботі; формувати навички висловлювання своїх думок; тренувати у читанні, аудіюванні, письмі;
      -   розвивати пізнавальну та комунікативну компетентність учнів, вміння логічно висловлювати думки, розвивати навички роботи в групах, розвивати пам'ять, логіку, чуття мови; вміння працювати в групі, сприяти розвитку самостійного мислення, розвивати культуру спілкування і мовленнєву реакцію учнів;
       -  виховувати інтерес до читання, зацікавленість у розширенні своїх знань і позитивне ставлення до читання періодичних видань, усвідомлення необхідності пізнання нового, старанність у навчанні, чіткість у виконанні завдань; виховувати ціннісне ставлення до культури та мистецтва.

Обладнання: зошити, підручники, роздавальний матеріал, картки для індивідуальної,   парної роботи, англомовні газети та журнали, тематичні картинки, кросворд, малюнки.

Тип уроку: комбінований

Форми, методи, прийоми: робота в парах, групах, бесіда, пояснення, монологічні повідомлення, самостійна робота.
 Міжпредметні зв’язки: географія, основи здоров’я, країнознавство, історія.

                                               Хід уроку

 І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
 1. Привітання
T: Good morning, pupils. Im glad to see you. How are you?
Ps: We are fine.

 ІІ. Організаційний момент. Підготовка класу до заняття. Бесіда з учнями.

T: Who is on duty today?
P: I’m on duty today.
T: Who is absent?
P: … is (are) absent.
T: What day is it today?
P: Today is ...
T: What date is it today?
P: Today is the first of March.
T: Thank you. Sit down, please. And now let’s talk about today’s weather. What season is now?
P1: It is spring now.
T: What is the weather like today?
P2: The weather is good/bad.

ІІІ. Основна частина уроку.
1. Повідомлення теми та мети уроку.

1. T: Good afternoon boys and girls. I’m very glad to see you. We are also pleased to see our guests today and we’ll try to make our lesson useful and interesting. Today we are having our last lesson on Mass Media and our aim is to generalize our knowledge on this question and to get to know something new concerning mass media.
To begin with, getting information is a daily necessity for all people and there are many ways how to do it. Let’s find out what are the best ways to learn about the world. Look at the pictures. What associations does the word “Mass Media” arouse in your mind. The pictures on the blackboard will help you.
T: So today we’ll discuss the topic “Mass Media”.
Your aim is to repeat new information about mass media, to repeat new words and expressions, to discuss the problem in the class, to express your own opinion, to read the text and to understand it. (Read the aims and try to understand them.)
2. Відпрацювання лексичного матеріалу теми:
a) робота в групах
T: What information can people get from different sources of mass media?
G 1: newspapers, magazines
G 2: radio, TV…
T: Let’s dwell on TV today!
What can you say about television in Great Britain, Ukraine, it’s channels?
G 1: BBC 1…
G 2: INTER…
1.          What kinds of newspaper are there in Ukraine?
2.          What are the most popular Ukrainian newspapers?
3.          What kind of information do the newspapers contain?
4.   Do you like watching TV?
5.   How often do you read the newspapers?
T: It’s difficult to imagine our life without TV. But there are different opinions about it. It has both advantages and disadvantages. I want you to discuss this problem.

The first group: write the advantages of TV.
The second group: write the disadvantages of TV.

1. Children and TV. Is television doing harm?                                                 
Disadvantages:
-  Many programmes are silly and teach young people only to buy things and enjoy themselves.
- Many children no longer read books. Reading is the key to all higher study, and needs constant practice.
- Some children have made watching TV their main leisure activity and they are not enriching their personalities by developing hobbies and belonging to clubs.
- Some pupils do their homework in front of the television screen. Others rush their homework so they can watch television. In both cases, the quality of the work is affected. Some pupils are so attracted by television that they do not do their homework at all.
- There are a lot of silly soap operas on TV. Many people just sit down in front of the “ box” and watch them. Television makes us lazier. We read less. We think less. We even talk less.

Advantages:
- There are a lot of children programmes, animated cartoons historic films, documentaries , which are useful for children as they  educate while entertaining.
 - Quiz-programmes, for example, enrich our outlook and give us additional information, encourage us to become more educated and intelligent.
- TV is a source of education and pleasure. There are often programmes for teens, which are dramatized for TV. Such programmes help pupils very much to prepare for lessons, because they don’t have enough time to read all the textbooks.

2. Television is doing a lot of harm and may lead to poor health.
Disadvantages:
- Television may lead to poor health, through rushed meals, lack of sleep, lack of exercise and eyestrain.
- Many boys and girls watch TV on Sunday afternoon, when outside activities would do them so much good.
- If you do watch TV too long you could soon be wearing glasses.
      Advantages:
- Television helps us to relax after a hard day’s work. We can then cope better with the next day’s work.
- Sometimes we can relax, entertain ourselves when we are tired. Moreover its stops people feeling lonely, it is educational and cheap.
- Television helps us to escape from stress and problems.

3. Television may be the cause of many disputes and conflicts in the family.
Disadvantages:
- Some specialists say television also influences family life and conversation. People have no time to talk to each other.
Advantages:
- Television programmes gather big audiences. Apart from their entertainment value, they provide useful topics of conversation.
- TV stations broadcast also talk shows on serious issues like alcoholism, drug abuse, relationship between parents and their children; different specialists give some advice on problems in the family. (Додаток 1).

ENGLISH LEARNER’S DIGEST”:
б) T: a role play
Thank you I see your knowledge is really good. Now it is a role play. A correspondent will interview you to find out your tastes and viewing habits because he wants to publish the results of the interview in our school newspaper. Who wants to be an interviewer?

v                    How many TV channels does your TV set have?
- My TV set transmits…
- There are…
v                    What is your favorite channel and why?
- I adore watching …               - I’m excited about ...
- My favorite channel is …      - I’m impressed by …
v                   How often do you usually watch TV?
- I’m a tell addict.
- I watch TV only when …
v                    What types of programmes are your favourite?
- I’m impressed by …                        - I enjoy watching …
      - My favourite programmes are …     - I’m interested in …
Thank you for your interview. Analyzing the results, I can say that you have a wonderful possibility to watch different channels. On the whole most of you are well aware of the fact that too much television is harmful for you. As for favourite channels tastes differ.
с) T: You can see a questionnaire on your desks. Take it. And do the task.

TEST «IS TV CONTROLLING YOUR LIFE?»

How often are you…                                                 
often
sometimes
never
1
watch television while doing other things  (e.g. eating, doing homework, talking on the phone)?



2
come home and immediately turn on the television?



3
schedule your day or week around you want to watch on TV?



4
sing along for commercials that are on TV?



5
talk to friends about certain TV shows and the people on them?



6
record TV shows so that you can watch them later?



7
fall asleep with the TV on?



              
Calculate your score. Then read the description below.
often = 3 points              sometimes = 2 points             never = 1 point

19-21 points
Wow…you watch so much TV that it’s hard to believe you don’t have it on now. My friend, TV is controlling your life. Time to break free and find a new hobby!
11-18 points
Congratulations! Though some of you may watch TV than you probably should – especially if you scored 16 to 18 points – your life is definitely not ruled by what’s on and when.
7-10 points
No doubt about it…you’re the one in control, not the television. The only drawback may be that you won’t be able to chat with your friends about TV shows.

3. Подання тексту для читання.
а) аудіювання (групова форма роботи);

MASS MEDIA IN OUR LIFE

       The mass media play an important part in our lives. Newspapers, radio and especially TV inform us of what is going on in this world and give us wonderful possibilities for education and entertainment. They also shape our views and influence the way we see the world. There are a lot of different TV programs and newspapers: a quiz show, a review, a commentary, an entertainment program on TV and a quality newspaper (a broadsheet), a tabloid, a local paper.
Of course, not all TV programs and newspapers report the events objectively, but serious journalists and TV reporters try to be fair and prove us with reliable information. It is true that the world today is full of dramatic events and most news seems to be bad news. But people aren’t interested in ordinary events. That’s why, there are so many programs and articles about natural disasters, plane crashes, wars, murders and robberies. Good news doesn’t usually make headlines. Bad news does.
Some people say that journalists are given too much freedom. They often intrude on peoples’ private lives, they follow celebrities and print sensational stories about them, which are untrue or half-true. They take photos of them in their most intimate moments. The question is- should this be allowed? Do you remember hoe paparazzi pursued Diana, Princess of Wales, to the scene of her death in Paris on August 31, 1997? Who was guilty of this accident? It is quite possible that journalists were, isn’t it?
The main course of news for millions people is television. People like TV news because they can see everything with their own eyes. And that’s an important advantage. Seeing as we know is believing. Besides, it’s much more difficult for politicians to be in front of the cameras than on the pages of a newspaper. There isn’t any person in our country that hasn’t seen Savik Shuster’s TV talk show «Freedom of speech» is there?
       Still, many people prefer the radio. It’s good to listen to in the car, or in the open air, or when you do something about the house. Newspapers don’t react to events as TV, but they usually provide us with extra details, comment and background information.
The Internet has become another important source of information. It’s main advantage is that news appears on the screen as soon as things happen in real life and you don’t have to wait for news on TV.
в) Перевірка розуміння змісту.
T: Listen to the statements, put “+” if it is true and “–” if it’s false.
Прочитати твердження та визначити вірні чи невірні вони.
 1. The mass media is an essential part of life of modern people.
 2. Newspapers, radio and TV prefer to make reports, or give information about extraordinary events.
 3. Sometimes newspaper’s journalists and TV or radio reporters use inadequate information and facts.
 4. It’s much more difficult for politicians to be in front of the cameras than on the pages of a newspaper.
 5. People say that some journalists assume the right to meddle with other people’s lives.
 6. All journalists print various stories about the famous people and don’t care about it.
 7. People like to watch TV news more than listen to the radio and read newspapers because TV is a thrilling sight.
 8. Politicians don’t like to take part in a quiz show or talk show on TV because of falsehood.
 9. You can listen to the radio everywhere you want and you don’t disturb the public peace.
 10. Newspapers, radio and TV react to events together at the same time.

c) Виконання завдання після прочитання тексту. Post-reading activity.
Complete the sentences with the words and phrases. Заповнити пропуски в реченнях.
1….. play the important part in our lives.
 2. ……, …. and especially … inform us of what is going on in this world.
3. …… is a newspaper with small pages and short articles, a lot of pictures and shot stories about famous people.
4. Serious journalists and …. try to be fair and prove us with reliable information.
5. Good … doesn’t usually make headlines.
6. People say that journalists often …. on people’s private lives.
7. When something is not true it is called …. .
8. People like to watch TV because TV is … .
9. The reporters follow … and print … information about them.
10. The paparazzi … Diana, Princess of Wales, to the scene of her death in Paris on August 31, 1997.

ІV. Актуалізація знань, умінь та навичок учнів.
1. Reading “the Press of the USA, England, Ukraine”.
a)                      Pre –reading activities:  I want to remind you some words to master your pronunciation
b)                      While –reading activities: Now we are going to read the text to compare English, American and Ukrainian press. I’ll give you a table to make notes while reading about the press of the USA.
c)                      Post –reading activities: Answer the questions (Check the table)
1.                      What kinds of newspaper are there in the USA?
2.                      What are the most popular American newspapers?
3.                      What kind of information do the newspapers contain?
2. Writing  (review the grammar – reporting opinions).
Using the information from the text write what sections are interesting to different persons. Use the scheme on your cards). Start working, please.
Country
USA
England
Ukraine
Kinds of newspapers



The most popular newspapers



What kind of information do the newspapers contain?




T: Your task is to make the associative bushes. Divide into two groups: the first “Kinds of films” and the second “Parts of newspapers”. Start working, please. (Додаток 2).
V.  Проблемне питання.
T: Before we starting reading I’d like to solve one problem “The advantages and the disadvantages of Mass Media”. First group name all pluses and the second group name all minuses of it. You have … minutes.
Who is the leader of your group? And who will help you? We are listening you. Call the advantages and the disadvantages of Mass Media.
VI. Розгадування кросворда (Додаток 3).
VIІ. Закріплення навчального матеріалу.
T: Lets check. ….read please…………. Do you agree?
VII. Проведення аналізу роботи учнів під час уроку.
1. Підбиття підсумків роботи самими учнями.
T: What topic were we discussing today? What new words you have learned can you remember? What types of activity did we do? Was it difficult for you?
 2. Оцінювання роботи вчителем. T: Your marks are ….


VIII. Домашнє завдання

T: Your home task is to read and translate ex. 1, p. 136.



   



Урок у 6 класі

                                                                                         
       Тема. Здорова їжа. Healthy food.
Мета: Практична: повторити вивчені на попередніх уроках назви продуктів; систематизувати вивчений матеріал, перевірити рівень знань учнів;
Освітня: поглибити знання учнів про продукти харчування; розширити ерудицію  та загальний кругозір про здорову і шкідливу їжу ; формувати комунікативні і соціокультурні компетенції;
Здоров’язберігаюча : створити позитивний емоційний настрій на діяльність протягом уроку, створити ситуації успіху, позитивного ставлення дитини до інших та упевненості у своїх силах;
Розвиваюча: розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію, навички монологічного та діалогічного мовлення, логічне мислення, пам’ять, увагу, творчу фантазію, комунікативні уміння та навички, інтелектуальні та пізнавальні   здібності;
Виховна: виховувати культуру спілкування, прищеплювати прагнення використовувати здобуті знання як засіб інтелектуального самоствердження, формувати потребу вести здоровий спосіб життя, їсти здорову їжу та займатися спортом, виховувати дбайливе ставлення до їжі як до складової свого здоров’я, почуття взаємодопомоги та спільної роботи в парах, групах.
Обладнання: роздавальний матеріал, лексичні картки до теми, схеми-опори, тематичні картинки, кросворд , асоціативний кущ, Додатки.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Форми, методи, прийоми: робота в парах, групах, бесіда, монологічні висловлювання.
Міжпредметні зв’язки: країнознавство, географія, основи здоров’я, українська література.
The motto: “Good health is above wealth.”
Epigraph: We eat to live, but we do not live to eat.
  Proverb
Хід уроку
I). Організаційний момент.
Організація класу. Привітання. Введення у іншомовну атмосферу.
Hello, my dear children and our guests. I am glad to see you. So let me start our lesson. How do you do, my dears? Are you in a good mood? Are you ready for the lesson? The topic of our lesson is “Healthy food”. We have got an unusual lesson today. It will be an interesting competition. Let’s start our lesson.
II). Мотивація навчальної діяльності учнів.
1). Мовна розминка. «Аукціон продуктів». Учні називають слова та перекладають з англійської мови на українську і навпаки
      
     1. Fish                          7. Milk                               13. Food
     2. Banana                     8. Tea                                 14. Fruit
     3. Sugar                        9. Bread                             15. Meat
     4. Cake                         10. Cucumber                    16. Tomato
     5. Chicken                    11. Onion                           17. Mushroom
     6. Potato                       12. Cheese                          18. Apple
                         Молоко                     Хліб                                   Огірок
              Фрукти                    Цибуля                              Курка
                  Риба                         Помідор                            Яблуко
              Чай                            Цукор                               Їжа
              М’ясо                        Перець                              Банан
                 Картопля                 Тістечко                          Гриби
2). Cкладання словосполучень із словами. Робота в парах.

1. Milk
2. Bread
3. Fruit
4. Water
5. Tea

3). Формування навичок вживання лексики. Робота в групах.
Гра «Великий комбінатор». Закінчити  речення за змістом.

    Rabbit likes to eat
    We eat soup with
    Little mouse likes
    Tiger would like to eat …
    We drink coffee with …
    Children drink tea with … and …
    III). Повторення вивчених ЛО, структур, розмовних функцій.

1). Запропонувати учням продовжити речення.

T: You know that every country has its own customs and what is more some popular dishes are associated with this or that national customs. We are to remember such dishes.




3). Запропонувати учням відповісти на запитання.
T: People can not live without food. But we should remember that «We eat to live, but we do not live to eat». So, tell me please:

What kinds of food do you know?      Why do people eat fast food or junk                    food?

Why should people eat healthy food?    What can you say about junk food?
So, what food do you prefer?
4. Фізкультхвилинка.
(Hands up!)
Stand up! Hands up! Hands down,
Hands on hips! Sit down!
Stand up! Hands on your shoulders!
Hands to the sides! Bend left! Bend right!
Hands up! Hands down!
Touch your toes and sit down!

5. Письмо. Complete the sentences.
                                         I like to eat …
                                         I don’t like to eat …
                                         My mum likes to cook …
                                         I usually like to buy …
6. Grammar Practice. (Знайди зайве слово).
-  meat, sausage, milk                       - sandwich, hot-dog, fruit
-  chocolate, lemon, candy                 - vegetables, pizza, milk
-  carrot, onion, orange                      - juice, tea, soup.
7. Discussing a problem question of the lesson.
1) What do you think about  healthy food? unhealthy food?
2) What do you choose: milk or cola?
3) Do you like fast food?
Учні під час обговорення заповнюють таблицю-схему (на дошці).

People must eat …, …, …, …
that to be …, …, ….
(People must eat fruit and vegetables, drink milk that to be healthy, strong, energetic  and happy).  
8. Work in groups. (Кожна  група захищає вибрану їжу).
Group A “Fast food”
1.    We think Fast food is very good because it is very cheap and      tasty.
2.    It can be eaten without forks and knives.
3.    Fast food is always pick up food and people can take it home.
4.    Fruit and vegetables are very expensive.
5.    You mustn’t cook Fast food.
Group B “Healthy food”
1.    Oh, no! In this food there are many fats and much sugar and low vitamins and minerals.
2.    People eat fast food in a hurry which is bad for their health.
3.    If you eat fast food, you’ll have many medical problems: obesity, dental problems and heartache.
4.    Fast food is very bad. People need minerals, proteins and vitamins.
5.    They must eat healthy food. Іt has many vitamins, minimal of sugar, fats and salt.

T: ADVICE
Start your day with a healthy breakfast.
Drink plenty of water. One should drink 8-10 glasses of water every day.
Eat healthy food. Include fruit and vegetables in your diet.
Drink milk, it product is rich of calcium.
Keep sugar to minimum.
IV). Систематизація вивченого лексичного матеріалу по темі «Healthy   food.
1). Reаd the recipe. Fill in the gaps with the words from the box. Guess what recipe it is.
(add, boil, cut, get, mash, peel, put, take, wash, add)
1)____3or 4 potatoes. 2)____them. 3) Then____them carefully. 4) If the potatoes  are very big,____them into smaller pieces.  5) Then____them into cold  water,____some salt and____till they are ready. 6)____ the water out and  ____some  milk  and  butter. 7) Wait till the milk starts boiling._____everything carefully.
2). Скласти слова із запропонованих літер і назвати їх.
  abek          rigll obli            lepe   hopc          oastr tuc             scile
   ryf             dad
     bake, boil, chop, cut, fry, grill, peel, roast, slice, add
3). Розгадати кросворд (Додаток №1).
     Ключ: 1. соffee 2. cookies 3. lemon 4. bread    (FOOD)

4). Tест «Чи ти живеш здоровим життям?» . DO YOU LIVE A HEALTHY LIFE? (Додаток №2)

III). Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
Our lesson is over. Did you enjoy it? What new things have you learned today? Thank you for your work. You were very active today. And we had a really nice competition today. Your marks are very good!
IV). Домашнє завдання.
Скласти розповідь про свою улюблену страву.
                                                                                                                                                            
Додаток №1


                                                                                           Додаток №2

DO YOU LIVE A HEALTHY LIFE?
Put “+” if you do it and “-” if you don’t.
·             You get up early.
·             You do morning exercises.
·             You don’t eat cakes and sweets for breakfast.
·             You don’t eat chips and drink Coke.
·             You always eat soup for dinner.
·             You visit your dentist regularly.
·             You don’t play a computer more than an hour.
·             You clean your room every day.
·             You go for a walk every evening.
·             You don’t watch TV late at night.
·             You visit some sports club.
·             You don’t go to bed late. Count your points “+” = 0 and  “-” =2
Results: 24-20.You are a very healthy and active person.Congratulations!
18-14.You do your life to be healthy.But try to plan your free time better.
12-8. Don’t be so lazy! You have to change your way of life right now.
6-0. You have lots of problems with your friend. Because they think you are boring. Look through the test again – these advices can help you!











Позакласний виховний захід для учнів 5-7 класів
What do we know about Great Britain? “

Мета : повторення ЛО по темі «Great Britain»; активізація вивченої лексики; навчання роботи в групах; розвиток навичок аудіювання, зв’язного мовлення; виховання ціннісного ставлення до країни та держави, поваги до іноземної культури.
Обладнання: карта Великобританії, фотографії видатних місць Лондона та Великобританії, картки із запитаннями, плакати, тематичні картинки.
Хід гри
Teacher:  Good afternoon, pupils! Today we are having an English party. It will be a competition between four teams – the representatives of four parts of Great Britain (England, Scotland, Wales and Northern Ireland) and at the end of the competition will have the experts of Great Britain. Let’s start.

1.                     Find the odd word is the first task.
Кожній команді пропонується група слів, серед яких треба знайти зайве. За правильну відповідь команда отримує 1 бал.
  Cardiff               Paris                   the Dniester               Africa
  Edinburgh          Kyiv                   the Desna                   Europe
  Belfast                New York          the Severn                 Great Britain
  Liverpool           London               the Dnieper               Asia

2.                     Warming - up
1). Teacher : Nice work! Now let’s see what you know about the country which language you study. There are 8 cards with the questions on the blackboard. Take a turn and choose a question. Each team will answer two questions and get one point for each correct answer.
На дошці – 8 карток із запитаннями про Великобританію. Команди по черзі обирають запитання та отримують 1 бал за кожну правильну відповідь.

1)        Who is the head of the state in Britain?
2)        What channel separates Great Britain from the continent?
3)        What is the longest and the deepest river in Britain?
4)         How many people live in Britain?
         5) How many parts does Great Britain consist of?
         6) What is the official name of the country?
         7) Where is Great Britain situated?
          8) What is the name of the British flag?

2).  На дошці – 18 карток із запитаннями про Великобританію. Команди по черзі обирають запитання та отримують 1 бал за кожну правильну відповідь.
1. What is the capital of Great Britain(London)
2. What river is London situated on? (Thames)
3. What islands form a group of the British Isles?
 (Two large islands Great Britain and Ireland and many smaller ones)
4. What is the anthem of the country? (“God Save the Queen”)
5. What is the official name of Great Britain?
 (The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (the UK))
6. What is the UK bounded by?
(The Atlantic Ocean, the North Sea, the Irish Sea and the English Channel)
7. How many parts does Great Britain consist of? What are they?
    (Three parts. England Scotland and Wales)
8. What is the capital of Wales?  (Cardiff)
9. What is the highest mountain in Great Britain?  (Ben Nevis)
10. What is the longest river in Great Britain? (The Severn)
11. What is the flower symbol of Wales? (The daffodil)
12. What is the flower symbol of England?  (The rose)
13. How many parts does London consist of? What are they?
      (Four parts. The City, the East End, the West End and Westminster)
14. What is a famous stadium in England where football matches take place? (Wambley)
15. What is a popular name of the London Underground? (Tube)
16. What is the name of a lake in Scotland in which a mysterious monster lives?  (Lochness)
17   How many bridges are there over the Thames in London?(27)
18. What is one of the best and famous London cinemas.
 (The"Odeon")

3). Час для змагання капітанів. Капітани відповідатимуть на запитання вікторини.
 «Як добре ви знаєте Британію?»Запитання будуть ставитися по черзі.
1.              What is the official name of Great Britain? ( the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland)
2.              Where’s the United Kingdom is situated ? (on the British Isles)
3.              What parts does the United Kingdom consists of ? (England, Wales, Scotland and Northern Ireland)
4.              What is the capital of England? (London)
5.              What is British money? ( pounds and euro)
6.              What is the British Queen’s name? (Elizabeth the Second)
7.              What is the symbol of England? (The Red Rose)
8.              What is the symbol of Wales? (The Daffodil)
9.              What is the symbol of Scotland? (The Thistle)
10.         What is the symbol of Northern Ireland? (The Shamrock)
11.         What are English world famous detective writers? (Agatha Christie, Arthur Conan Doyle)
12.         What are world famous British music groups? (the Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Spice Girls etc.)
13.         Who wrote “The Jungle Book”? (Reduard Kipling)
14.         What is the highest mountain in Britain? (Snowdon)
15.         What is the longest river in Britain? (the Severn)
16.         What is the national costume of Scotland? (The Kilt)
17.         When do British people celebrate Christmas? (on the 25th of December)
18.         What are the British university cities? (Oxford and Cambridge)
19.         Why do the British people often talk about the weather? (It’s changeable).

    3. Teams’ presentation
      Teacher: Well done! Now it’s the time for the teams to represent themselves. Show your posters and give us short information about the countries you represent.
   Учні презентують свої плакати та дають коротку інформацію про країни, які вони представляють.

            England
   England is the largest part of Great Britain, more than 46 million people   live there. Its   symbol is a red rose and its capital is London. England is the heart of Britain. It is the richest and the most populated part of the country. England is mostly lowland country. The most important rivers are the Thames, the Severn and the Trent. In the North of the country there is the Lake District with many beautiful lakes.


            Scotland
   Scotland is the northern part of Great Britain, more than 5 million people live there. The capital of it is Edinburgh and the symbol of Scotland is a thistle. There are many mountains in Scotland. The Highlands are among the oldest mountains in the world, their highest point is Ben Nevis. There are many rivers in Scotland but they are not long. The lakes are called lochs. The most famous is Loch Ness which is known for its monster. Scotland was an independent state but after the war it became the part of UK in 1707.

         Northern Ireland
  Northern Ireland is situated on the island of Ireland and has a population of about 1,5 million  people. Its capital is a large port – Belfast and the symbol of the country is a shamrock.
  The Irish weather is very changeable, it often rains there. There is an old Irish saying :
  “ Ireland is the cleanest place in the world because God washes it every day”.

             Wales
  Wales is a small country, its population is about 3 million people. The capital of Wales is Cardiff and its symbol is a daffodil. Wales is a mountainous country with old hard rocks. It has two big busy ports of Liverpool and Bristol. Over 20% of people in Wales speak Welsh language. They are fond of music, singing, poetry and drama. The Welsh people are very proud of their country and they still wear their national dress on holidays. Wales has its own flag called the Welsh dragon.

4.  The difficult questions
Teacher : Thank you, teams. You’ve read about these countries and you’ve heard some new information about them. Now you see 12 cards of different colours on the blackboard. There are questions there 3 for each country. Red cards have questions about England, green – Scotland, yellow – Wales, blue – Northern Ireland. If you answer the question about your country you’ll get 1 point, about other country – 2 points.
На дошці – 12 карток із запитаннями про країни, що складають Великобританію. Запитання про Англію мають червоний колір, про Шотландію – зелений, про Уельс – жовтий, про Ірландію – синій. Команди по черзі обирають запитання. Відповідь на запитання про свою країну – 1 бал, про країни суперників – 2 бали.

1.   What is the capital of England?
2.   What famous universities are situated in England?
3.   What is the name of the region with many lakes in the north of England?
4.   What is the capital of Scotland?
5.   What are the oldest mountains in Scotland?
6.   How do they call the checked skirt in Scotland?
7.   What is the symbol of Wales?
8.   What other language do people in Wales speak?
9.   What is the name of Welsh flag?
10.     What is the symbol of Northern Ireland?
11.     Where is Northern Ireland situated?
12.     What is the weather like in Northern Ireland?

5. London Tour
Teacher : Well done! Now let’s travel to the capital of Great Britain and go sightseeing. You can see the pictures of the famous historical places of London. Listen to the description of the place. Your task is to tell the number of the picture and to name the place. You’ll get one point for the correct answer.
  На дошці –  8 фото видатних місць Лондона. Команди по черзі слухають опис місця, називають та показують його. Правильна відповідь – 1 бал.
                                          Sights  of  London
1. Trafalgar Square – this place is in the centre of London. There is a monument to Admiral  Nelson and two fountains there.
2. The Houses of Parliament – this is the home of the British Government. There are many towers on the building and there.Is the famous clock in one of them.
3. Big Ben – this is a famous clock named after Sir Benjamin Hall.
4. Westminster Abbey – this church is a symbol of English traditions and is more than 900 years old. Nearly all the kings and queens of Britain were crowned and buried there.
5. Buckingham Palace – it is the official residence of the royal family. It was built in 1703 and   has 600 rooms and 3 miles of a red carpet.
6. St. Paul’s Cathedral – this church was built by a famous architect. It took him 35 years to built it. It is huge with a golden cross and a bell on the top.
7. The Tower of London – it is one of the oldest buildings in London. It was founded in the 11th century by William the Conqueror and is a museum now. There is the White Tower in the centre of it.
8. Tower Bridge – it is situated near the Tower of London. It is one of the most famous bridges in the city and first was opened in 1894.

 6. Agree or Disagreenow you’ll hear the statements about London. You are to say weаther the information is true or false. You’ll get one point for each correct answer.
Команди по черзі прослухають 8 речень про Лондон, їх завдання – погодитись чи не погодитись із твердженням, правильна відповідь –1 бал.
1.    More than 9 million people live in London.
2.    London buses are called double-deckers.
3.    Taxis in London are called green cobs.
4.    London underground is called the Tube.
5. London is situated on the river Thames.
6. London buses are red.
7. The centre of London is Picadilly Circus.
8. London is very young city.


7. How Much Do We Know about Britain?
Діти вибирають правильний варіант та отримують 1 бал за кожну правильну відповідь.

1. The Union Jack is...
a) the flag of the UK                     c) the flag of Wales
b) the flag of Scotland                  d) the flag of England
2. The British Prime Minister lives at...
a) 12, Whitehall                            c) 7, Russel Street
b) 10, Downing Street                   d) 15, Oxford Street
3. Whitehall is...
a) a street leading from Trafalgar Square to the Houses of Parliament
b) a big hall in the centre of London
c) a white palace near Trafalgar Square
d) the palace where the Queen lives in summer
4. The Great Fire of London broke out in...
a) 1066                                          c) 1106
b) 1766                                         d)1666
5. Sir Christopher Wren built...
a) Buckingham Palace                   c) St Paul's Cathedral
b) Westminster Abbey                  d) The Tower of London
6. The National Gallery is in...
a) Piccadilly Circus                       c) Trafalgar Square
b) Parliament Square                    d) Leicester Square
7. Westminster is a......centre of London.
a) cultural                                      c)business
b) political                                     d)industrial    
8. Great Britain is separated from the continent by …
a) the Pacific Ocean                       c) the British Channal
b) the Irish Sea                              d) the English Channel
9. Britain's population is more than...... million people.
a) 56                                               c)560       
b) 5,6                                              d)7
10. There are many farmlands in Britain, especially in the...... of the country.
a) north                                           c)west
b) south                                           d)east
11. The head of State in Britain is.....
a) the Prime Minister                       c) the Queen
b) the President                                d) the Speaker

Key: l.a; 2.b; 3.a; 4.d; 5.c; 6.c; 7.b; 8.d; 9.a; l0.b; 11.

8. Конкурс «Відгадай загадку»

Команди по черзі обирають запитання та  отримують 1 бал за кожну правильну відповідь.

1. It can not talk but it can bark. (a dog)
2. It can live without water for a long time. (a camel)
3. I’m coloured, I’m bright I can walk run and fly. I cannot swim but I can sing usually in     the morning. (a cock)
4. What animals has long hair round it’s neck. (a lion)
5. It is a domestic animals and it likes fish. (cat)
6. It is a wild animals and it likes bananas. (a monkey)
7. This animal likes grass. It is a domestic animals, it gives milk. (a cow)
8. This animal lives at home,it is a man’s great friend. (a dog)

9.  Competition .

У кожної країни свої звичаї. Кожна країна має свої прислів’я. Наступне завдання пов’язане з прислів’ями. Ваше завдання знайти відповідність між англійськими та українськими прислів’ями.

A man cannot live by bread alone.
Біда не приходить одна.
Many hands make light work.
Хто рано встає, тому Бог дає.

So many men so many opinions.
Гуртом і батька добре бити.

Misfortunes never come singly.
Сміх – найкращі ліки.

Four eyes see more than two.
Краще пізно, ніж ніколи.

Easy come, easy go.
Ніколи не кажи ніколи.
The early bird catches a warm.
Не хлібом одним живе людина.
Laughter is the best medicine.
Горбатого могила не виправить.
Leopard cannot change his spots.
Cкільки людей скільки й думок.
Better late then never.
Одна голова добре а дві краще.
Never say never.
Як прийшло, так і пішло.


Teacher : Thank you for your work! You’ve shown your best and now we can see who  are  the experts of Great Britain. The winner is the team. Good – bye !



























ПОКАЗОВЕ ЗАНЯТТЯ ГУРТКА ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ
PAINT WITH PLEASURE!

Тема заняття. Малювання композиції «Сонячний  день» -“Sunny day”. Закріплення вивченої лексики з англійської мови “Weather in summer” і “Colours”.
Мета заняття:
- розвивати цілісне сприйняття світу на прикладі композиції «Сонячний день» вербальними засобами і різними видами мистецтва;
- закріпити лексичні одиниці англійської мови за темами «Привітання», «Кольори», «Погода», тренування навичок усного мовлення;
- познайомити з новими лексичними одиницями англійської мови за темою «Пори року»;
- розвивати уміння ритмічно імпровізувати на задану тему і ввести поняття «теплі і холодні кольори», розвивати творчість, фантазію, образне мислення;
- виховувати естетичний смак до прекрасного, вчити виражати свої почуття по відношенню до сприйняття прекрасного в навколишньому середовищі.
- формувати вміння розуміти і оцінювати витвори зображального мистецтва; ціннісне ставлення до культури та мистецтва.
Оснащення:
- магнітофон, бубен, дзвоники;
- пензлики, фарби, «квітка- семиквітка».
Зоровий ряд:
- малюнки дітей з зображенням літніх розваг дітей, таблиця послідовності виконання роботи, плакат з веселкою, роздатковий матеріал.
Музичний супровід:
-         диск «One man went to mow», трек 21 (збірник “Jingle Bells and other songs” by John Byrne and Ann Waugh);
-         диск Longman “Songs and Chants” by Melanie Graham and Stanton Procter, трек № 34.
Оформлення класу:
тема на дошці англійською та українською мовами, роботи дітей, «квітка- семиквітка», плакат, на столі – магнітофон, бубен, дзвоники, на партах підготовлене приладдя для малювання.
Procedure

1.     Organization and Warm-up.
 a) - Good morning, children! I am very glad to see you! Today we are going to have not a simple activity, but a combination of Arts and English. What are we going to speak about? Please, listen to the riddle and you will find out the topic of our activity.
  b) оголошення теми
        Riddle:  
Woods are green,
The sun is bright.
And the wind is warm and light.
I can bathe, and play and run
Summer holidays are fun.

2. Лінгвістичний блок. Linguistic block.
T: So, what is this season? Did you guess?
Of course, it is summer! Well, children! Today we will speak about  summer, this beautiful season.

Rivers- реки, a sea- море,
Цвета blue гладь широка.
Побережье, пляжи, солнце,
Лето- summer…Красота!
T: Children, do you like summer? Why? Tell me, please.
( діти висловлюють свої думки).
T: If you like summer, I think, this poem will be interesting for you. Listen and answer the question: What is this poem about?
Говорит в июне мама:
«Наступает лето- summer.
Кто проводит в городе летний отпуск,
Нет тут моря, нет залива…
Нету даже речки- river.-
Соглашается малыш,-
Где ловить мне рыбу fish
Нам бы сесть с тобой на поезд,
В лес густой уехать forest.
«Хорошо, мышонок, mouse,
Снимем дачу, countryhouse

T: Did you like this poem? Why?
іти висловлюють свої думки).
What other seasons do you know? Name them, please.
P1: Autumn, winter, spring.
T: What is the weather in summer?
P2: It is sunny, hot and bright!
T: Well, I agree with you.

3. Музичний блок. Music block.
Вчитель: Ви описали прекрасний портрет літа, описали, якою буває погода влітку, і чому вам подобається ця пора року. А тепер давайте спробуємо створити музичний портрет літа.

GameMake the portrait”. Гра «Створи портрет».
         Учням пропонується створити музичний портрет літа за допомогою ритму, використовуючи бубен і дзвоники.
       В цій грі учень вчиться тому, що будь-який порух душі може бути виражений безпосередньо в звуках музичної чи вокальної імпровізації, яка відображає його ставлення до навколишнього світу. Творча діяльність в будь-якій сфері за своєю природою інтегративна через те, що вона є вираженням всього життєвого досвіду і його природних можливостей. В процесі музичної творчості - імпровізації на задану тему – відбувається більш повне пізнання дитиною самої себе, своїх можливостей, формуються навички невербального, чуттєвого контакту з навколишнім світом, більш глибока ідентифікація і злиття з ним. Знаходження в процесі творчості свого неповторного  «Я».
       Виберіть музичний інструмент, який вам подобається, і спробуйте зіграти мелодію, що відповідає вашому настрою, коли ви думаєте про літо.
       На столі знаходяться музичні інструменти (бубен, дзвоники). Учням пропонується створити свій музичний ритмічний образ літа за допомогою поданих музичних  інструментів.
T: Please, children, you may begin!
T: How do you feel yourself? Do you like your melody?
У: А зараз ми з вами поринемо в музичний світ літа та заспіваємо про нього пісеньку  “One man went to mow”. Listen to the song and sing with me!

4. Зображальний  блок. Decorative block.
T: Now we will be speaking about colours. Look at the blackboard. Can you see the flower? Let`s remember all these colours (діти хором називають кольори всіх пелюсток). А тепер послухайте вірш і скажіть, які кольори вам зустрілись:
Солнце-yellow, небо-blue
Очень я глядеть люблю
В стёклышко цветное, glass,
Небо-purple, солнце- red.
Догадайтесь, что за цвет
У волшебного стекла,
Раз берёза pink была? (рожевий)

Відповіді дітей.
        На дошці прикріплена квітка з різнокольоровими пелюстками. Поруч з кожною пелюсткою написаний її номер. Учні повинні вибрати номери пелюсток в теплій гамі.
Вчитель: Кольорове коло звичайно поділяють на дві частини- теплу і холодну.
        Теплі кольори: червоні, жовті, оранжеві та всі інші, в яких є хоча б частинка цих кольорів. Теплі кольори нагадують колір сонця, вогню, які в природі дійсно дають тепло. В кольоровому колі вони тримаються разом.
         Холодні кольори: сині, блакитні, синьо-фіолетові, синьо-зелені і кольори, які можна отримати від змішування з названими кольорами. Холодні кольори асоціюються з чимось дійсно холодним- кригою, снігом, водою, місячним сяйвом і т.д.
          Тільки зелений колір не належить ні до однієї з цих груп і одночасно доповнює обидві групи. Він знаходиться на межі цих груп, і тому все залежить від якості, від того, якого кольору в ньому більше. Якщо жовтого, то зелений колір теплий, а якщо синього- то холодний. Те ж саме можна сказати про фіолетовий колір, який теж складається з теплого і холодного, і його якість залежить від того, якого кольору в ньому більше.
           Теплі і холодні якості- річ відносна. Наприклад, фіолетовий колір, якщо його порівнювати з червоним. І він же теплий, якщо порівнювати з синім. Те ж саме і з жовтим кольором. І навіть з червоним. Адже обидва вони холодніше, ніж оранжевий.               
          Значить, можна вважати, що кольори бувають відносно теплі і відносно холодні. Є і абсолютні кольори. Наприклад, оранжевий – найтепліший колір. А найхолодніший – синій. Не випадково вони знаходяться в спектральній кулі один напроти одного, як полюси у глобуса.

Game “Be so kind, Mr Wolf, let us go through the wood!”
        Вчитель: Містер Вовк живе в лісі. Деякі кольори він полюбляє, а деякі – ні. Я буду Містером Вовком. Якщо я скажу, що я не люблю певний колір, будьте обережні, тому що я можу спіймати того, у кого на одязі є такий колір. Але я буду говорити кольори англійською мовою, будьте обережні.
Ch: Be so kind, Mr Wolf, let us go through the wood!
T: I`m Mr. Wolf. You can go. But I hate the blue (or red, or green, or black) colour!
          Діти хором повторюють слова і слухають відповідь вовка, який стоїть в кінці класу. Потім вони біжать до протилежної сторони кімнати, а вовк намагається спіймати того з них, у кого одяг червоного кольору.. Спійманий учень стає Вовком. Гра продовжується, кольори змінюються.


5. Практична робота. Practical work.
1. Перегляд демонстраційного матеріалу. Watching the pictures.
T: Look at the blackboard! Here you can see many summer pictures. They will help you to make your own pictures.
2. Практична діяльність учнів. Practical work of the pupils.
Вчитель: А зараз давайте згадаємо всі кольори веселки в такій грі «Розмалюй веселку».
         На дошці висить плакат з «некольоровою» веселкою. Ваше завдання – слухати мене і, почувши колір в правильному порядку, розмалювати нашу веселку, зробивши її яскравою і різнобарвною.
T: Listen to me!
1.     Number one is yellow.
2.     Number two is orange.
3.     Number three is red.
4.     Number four is green.
5.     Number five is light-blue.
6.     Number six is blue.
7.     Number seven is violet.
         Учні по черзі розмальовують веселку на плакаті і на листочках, які вчитель роздав кожному учню з опорою – шаблоном. Учитель читає  підказки, а учні розмальовують спектри веселки різними кольорами, звертаючи увагу на послідовність і розміщення кожного кольору, сприймаючи матеріал не тільки на слух, але й творчо, активно спостерігаючи за грою.
         T: Wow! Have a look at this rainbow! Isn`t it nice? You have worked a lot to make this rainbow beautiful! А зараз вам необхідно додати до веселки ще декілька предметів, щоб вийшов гарний малюнок літа. Це може бути сонечко, дерево, квітка, пташка тощо.
         Звучить пісня про літо – диск LongmanSongs and Chantsby Melanie Graham and Stanton Procter, трек № 34. Діти виконують роботу під музичний супровід.

3. Оцінка виконання роботи. Evaluation of the works.
        Teacher: Let`s look at your works. Які вони гарні, і у кожного вийшло своє літо. А нашій веселці сумно одній на плакаті. Давайте доповнимо її вашими чудовими роботами. Я впевнена, що у нас з ваших маленьких «літечок» вийде одне велике, яскраве «ЛІТО»!

6. Summing- up.
          T: Our activity is over, but I want to tell you something. Я отримала багато гарних вражень від нашого уроку і, сподіваюсь, ви також. Я хочу, щоб цей урок залишив в вашій пам`яті найяскравіші враження, і ви раділи, згадуючи літо і наше незвичайно цікаве  заняття.
         Thank you very much for your perfect work today.  I`ll be waiting for our next meet! Good bye!



Перелік публікацій вчителя

1. Урок англійської мови у 7 класі «Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії». – Журнал «Англійська мова та література», № 1-3 (443-445), січень 2015р.
2. Урок англійської мови у 9 класі «Virtual Excursion to London, Kyiv, Washington». – Журнал «Англійська мова та література», № 7-8 (449-450), березень 2015р.




































СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Джава Надія. Проблемні методи навчання іноземних мов. Дискусія. // Нова педагогічна думка. – 2005. – № 3. – С. 49.
2. Кондратюк І.Г. Активізація навчальної діяльності учнів на уроці. // Англійська мова та література. – 2006. – № 15. – С. 2.
3. Краснопольський В.Е. Активізація пізнавальної діяльності учнів засобами комп’ютерної техніки (на матеріалі викладання англійської мови). Автореф. дис… канд. пед. наук: 13.00.01 / В.Е. Красно польський. – Луган. Держ. Пед. ун-т імені Т.Г. Шевченка. – Луганськ, 2000. – 20 с.
4. Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб. / Колектив авторів під керівництвом С.Ю. Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2002. – 328 с.
5. Мілютіна З.Т. Впровадження інтерактивних технологій навчання на уроках іноземної мови. // Управління школою. – 2005. – № 19 – 21. – С.49 – 51.
6. Овсяна Н.Г. Ресурси Інтернет для вивчення англійської мови. // Англійська мова та література. – 2008. – № 19 – 21. – С. 47 – 49.
7. Скорнякова М.Є. Сучасні методи викладання англійської мови. // Англійська мова та література. – 2005. – №28. – С. 2 – 12.
8. Шевченко Е.Б. Використання інтерактивних технологій для розвитку пізнавального інтересу на уроках англійської мови. // Англійська мова та література. – 2005. – № 24. – С. 4 – 6.
9. Інтерактивні технології навчання: Теорія, досвід: метод. посіб. авт.-уклад.: О. Пометун, Л. Пироженко. – К.: А.П.Н.; 2002, - 136 с.
10. Навчання в дії: Як організувати підготовку вчителів до застосування інтеракт. технологій навчання: Метод. посіб. / А. Панченков, О. Пометун, Т. Ремех. – К.: А.П.Н. – 72 с.
11. Пометун О.І., Пироженко Л.В. Сучасний урок.
Інтерактивні технології навчання. – К.: А.С.К., 2004 – 192 с.
12. Близнюк О. І., Панова Л. С. Ігри у навчанні іноземних мов: посібник для вчителів. – К: Освіта, 1997. – 64 с.
13. Джава Надія. Проблемні методи навчання іноземних мов. Дискусія. // Нова педагогічна думка. – 2005. – № 3. – С. 49.
14. Кондратюк І. Г. Активізація навчальної діяльності учнів на уроці. // Англійська мова та література. – 2006. – № 15. – С. 2.
15. Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб. / С. Ю. Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2002. – 328 с.
16. Мілютіна З. Т. Впровадження інтерактивних технологій навчання на уроках іноземної мови. // Управління школою. – 2005. – № 19 – 21. – С. 49 – 51.
17. Скорнякова М. Є. Сучасні методи викладання англійської мови. // Англійська мова та література. – 2005. – №28. – С. 2 – 12.
18. Шевченко Е. Б. Використання інтерактивних технологій для розвитку пізнавального інтересу на уроках англійської мови. // Англійська мова та література.
19. Добра О.Й. Роль позакласної роботи у здійсненні комунікативних цілей оволодіння англійською мовою / О.Й. Добра // Іноземні мови. – 2008. – №2. – С.12 – 13.
20. Єрмоленко Л.П. Комунікативна компетенція засобами позакласної роботи з англійської мови / Л.П. Єрмоленко. – Х. : Вид. група «Основа», 2011. — 80 c.
21. Казачінер О.С. Позакласна робота з англійської мови в початковій школі // Англійська мова та література. – 2010. – № 8. – С. 92.


Немає коментарів:

Дописати коментар